LGP w Hakubie: Trzech Japończyków na czele serii próbnej, fatalne skoki Polaków

Seria próbna przed pierwszym konkursem zakończyła się ponowną dominacją zawodników reprezentacji gospodarzy. Wygrał Shohei Tochimoto, a aż 4 skoczków z Kraju Kwitnącej Wiśni znalazło się w najlepszej “5” klasyfikacji. Polacy zaprezentowali się jeszcze gorzej niż na treningach, zajmując miejsca w czwartej “10” stawki.

Zwycięstwo Tochimoto zapewnił skok na odległość 128,5 metra. Dwa metry bliżej lądował jego rodak Ryoyu Kobayashi, który uplasował się za nim, a japońskiego podium serii próbnej dopełnił doświadczony Daiki Ito (126 metrów). W najlepszej “5” znalazł się jeszcze jeden zawodnik gospodarzy konkursów w Hakubie – Taku Takeuchi (125 metrów). Podczas całej serii panowały dość zmienne warunki wietrzne, które uniemożliwiły daleki skok chociażby najwyżej klasyfikowanego w klasyfikacji generalnej Letniego Grand Prix, Rosjanina Jewgienija Kilmowa (10 miejsce, 116 metrów).

Bez komentarza najlepiej byłoby pozostawić postawę dwójki Polaków, biorących udział w japońskich zawodach. Andrzej Stękała był 38 po doleceniu zaledwie na na 91,5 metra, a Krzysztof Biegun po raz 4 podczas 4 oficjalnych serii w Hakubie znalazł się na ostatniej, czterdziestej pozycji. Uzyskał 85,5 metra. W serii próbnej nie wystartował Sergiej Tkaczenko z Kazachstanu.

PEŁNE WYNIKI

Konkurs indywidualny na dużej skoczni olimpijskiej w Hakubie rozpoczął się o godzinie 11:30. Mamy nadzieję, że polscy zawodnicy choć trochę zmienią obraz fatalnej postawy zaprezentowanej we wczorajszych i dzisiejszych seriach treningowych, a Kamil Stoch pomimo nieobecności w Azji zachowa plastron lidera klasyfikacji LGP.

Źródło: fis-ski.com/ informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.