LGP w Hakubie: Rywalizacja przenosi się do Azji. Dziś treningi (lista startowa)

Czas na kolejne zawody z cyklu Letniego Grand Prix w skokach narciarskich. Rywalizacja przenosi się do dalekiej Japonii, gdzie na skoczni w Hakubie o punkty powalczy dwóch reprezentantów Polski. Już dziś odbędą się treningi do piątkowego konkursu. Z uwagi na zbyt małą liczbę zgłoszonych do konkursu zawodników, nie zostaną przeprowadzone kwalifikacje. 

Skocznia w Hakubie to obiekt o punkcie konstrukcyjnym usytuowanym na 120. metrze. To obiekt olimpijski, na którym rywalizowano podczas Igrzysk Olimpijskich w Nagano w 1998 roku. Od tego samego roku odbywają się tam zawody z cyklu Letniego Grand Prix. Najwięcej zwycięstw indywidualnych na swoim obiekcie mają gospodarze, aż jedenaście. Na podium w Hakubie stawali również Polacy. Dwukrotnie Adam Małysz, Kamil Stoch i Dawid Kubacki, a także Jan Ziobro, Piotr Żyła, Klemens Murańka i Krzysztof Biegun, który zwyciężył tam w 2013 roku. To właśnie on będzie miał szanse powalczyć o kolejny dobry występ w Azji. Do Hakuby udał się z nim również Andrzej Stękała. Oboje formalnie pozostają poza kadrami, ale mają możliwość treningu z kadrą B prowadzoną przez Macieja Maciusiaka. W Japonii wspierać będzie ich trener Radek Zidek, który w kadrze B jest trenerem technicznym. Pod nieobecność kadry Stefana Horngachera, która po zasłużonych wakacjach trenuje na Wielkiej Krokwi w Zakopanem, szansę startu otrzymali zawodnicy, którzy próbują wrócić do dobrej dyspozycji.

Oprócz gospodarzy, żadna z reprezentacji do Japonii nie wysłała swoich najlepszych zawodników. Na starcie nie pojawi się jednak największa gwiazda japońskich skoków – Noriaki Kasi, który do tego pory nie wystartował w żadnych zawodach tego lata. Na liście startowej znalazło się 41. zawoników.

Lista startowa

Oficjalne serie treningowe zaplanowano na godz. 10:00 czasu polskiego.

źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.