LGP w Hakubie: Ryoyu Kobayashi wygrywa, Polacy bardzo daleko

14:39, 24.08.2018 Mateusz Wasiewski Aktualizacja: 14:55, 24.08.2018

Ryoyu Kobayashi zwyciężył w zawodach zaliczanych do cyklu Letniego Grand Prix. Na własnej ziemii Japończyk wyprzedził ostatecznie drugiego dzisiaj Rosjanina Evgeniy`a Klimova. Trzeci był kolejny z reprezentantów gospodarzy - Daiki Ito. Polakom nie udało się awansować do drugiej serii.

W tym tygodniu zmagania w cyklu Letniego Grand Prix przeniosły się do japońskiej miejscowości - Hakuba. Gospodarze mogli cieszyć się ze zwycięstwa właśnie ich reprezentanta. Pierwszy w dzisiejszych zawodach był bowiem Ryoyu Kobayashi, który zdeklasował piątkowy konkurs. Drugi Evgeniy Klimov stracił do zwycięzcy 18,2 pkt. Trzecie miejsce zajął drugi z japońskich skoczków - Daiko Ito (strata 22,3 pkt).

Tuż za podium został sklasyfikowany trzeci z Japończyków - Taku Takeuchi. Piąty był zaś drugi z Rosjan - Dmitriy Vassiliev. Mimo nieobecności najlepszych skoczków świata, w tym biało-czerwonej kadry A, do punktowanej trzydziestki nie udało się awansować żadnym z dwóch reprezentantów Polski. Andrzej Stękała oraz Krzysztof Biegun zajęli odpowiednio przedostatnie (36.) i ostatnie (37.) miejsce.