LGP w Hakubie: Ryoyu Kobayashi wygrywa, Murańka trzeci

Reprezentant gospodarzy Ryoyu Kobayashi okazał się najlepszy podczas dzisiejszych kwalifikacji do jutrzejszego konkursu LGP w Hakubie. Klemens Murańka był trzeci.

Nie uzyskał najlepszej odległości, ale 126,5 metra pozwoliło mu na wygraną w kwalifikacjach. Mowa o Ryoyu Kobayashim, który dał nadzieje japońskim kibicom na udane zawody w Hakubie. Drugie miejsce zajął Simon Ammann. Szwajcar skoczył najdalej, bo zmierzono mu aż 128,5 metra. Skakał jednak w lepszych warunkach od Ryoyu i stracił 3,7 punktu. Trójkę uzupełnił najlepszy z naszych reprezentantów Klemens Murańka. Lider Pucharu Kontynentalnego cztery metry mniej od Ammanna i o 0,2 punku wyprzedził czwartego Słoweńca Anze Semenica (125,5 m).

Pozostali Polacy również awansowali do konkursu sobotniego, chociaż nie bez problemów. Tegoroczny zwycięzca Memoriału Olimpijczyków Krzysztof Miętus skoczył zaledwie 100 metrów i awansował dopiero z 48. lokaty. Lepiej poradzili sobie Jan Ziobro i Aleksander Zniszczoł. Ten pierwszy uzyskał 116,5 metra, co dało mu siedemnaste miejsce. Siedem pozycji niżej znalazł się Zniszczył, któremu zmierzono odległość o dwa metry krótszą. Start konkursu jutro o 11:00.

Pełne wyniki

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.