LGP w Hakubie: Phillip Sjoeen wygrywa drugi konkurs! Jakub Wolny na 11 miejscu!

Phillip-Sjoeen
Foto: Kinga Kluk

Philip Sjoeen okazał się być bezkonkurencyjny w obydwu konkursach rozgrywanych w japońskiej Hakubie. Młody norweski skoczek wygrał w dzisiejszym konkursie aż o 14,3 pkt. przed drugim również reprezentantem Norwegii Danielem Andre Tande. W pierwszej serii uzyskał 129 metrów, a w drugiej poszybował na 134,5 metra mimo dwukrotnie skróconego rozbiegu! Najdłuższym skokiem w konkursie popisał się Daniel Andre Tande (129 metrów w pierwszej serii), który wylądował w finałowej serii tylko metr od letniego rekordu skoczni, który należy do Simona Ammanna (136 metrów) – 135 metrów. Podium uzupełnił tak samo jak wczoraj, doświadczony Słoweniec – Jernej Damian (128 metrów i 131,5 metra).

Niestety ale pomimo dobrych skoków, Taku Takeuchi (127,5 metra i 131 metrów) po raz drugi musiał się zadowolić czwartym miejscem. Odległe – 26 miejsce – zajął Noriaki Kasai. W dzisiejszych zawodach uzyskał tylko 112 metrów w pierwszej serii i 111 metrów w drugiej.

Najlepszym z polaków okazał się podobnie jak wczoraj – Jakub Wolny. Mistrz Świata Juniorów z Predazzo zajął miejsce tuż z czołową “dziesiątką”. Był jedenasty po skokach na odległość 115 metrów i 124 metry. W przeciwieństwie do wczorajszego konkursu w dzisiejszych zawodach do drugiej serii zakwalifikował się jeszcze Aleksander Zniszczoł, któryzostał sklasyfikowany na 23 pozycji (111,5 metra i 114,5 metra).

W klasyfikacji generalnej Letniej Grand Prix w skokach narciarskich na pierwszym miejscu umocnił się Phillip Sjoeen, który na swoim koncie posiada 293 pkt.. Drugie miejsce wspólnie zajmują Daniel Andre Tande oraz Jernej Damian – 193 pkt.. Szósty jest Piotr Żyła (164 pkt.), a dziesiąty – Kamil Stoch (110 pkt.).

Następny konkurs z cyklu FIS Letniej Grand Prix w skokach narciarskich, odbędzie się dopiero 20 września w Ałmatach (Kazachstan).

źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.