LGP w Hakubie: Klemens Murańka po raz kolejny wskoczy na podium? (lista startowa)

W niedzielę w godzinach nocnych (naszego czasu) odbędzie drugi konkurs zaliczany do cyklu LGP w Hakubie. Pierwsze zmagania należały do reprezentanta gospodarzy Junshiro Kobayashiego. Na podium znalazł się także nasz zawodnik Klemens Murańka (3. pozycja).

Na godzinę 9:00, czyli 2:00 w nocy naszego czasu zaplanowana jest seria próbna. Zaraz po niej rozpocznie się pierwsza seria konkursowa. Na liście startowej widnieje 49 nazwisk zawodników z 15 krajów. O kolejne pucharowe punkty walczyć będzie czworo Polaków. Z 18. numerem startowym zobaczymy Krzysztofa Miętusa, zaraz za nim pojawi się Aleksander Zniszczoł. U Jana Ziobry widnieć będzie numer 29., a najlepszy z naszych reprezentantów Klemens Murańka skakać będzie jako 42. zawodnik. Podczas tych zmagań nie zabraknie takich nazwisk jak Kenneth Gangnes, Simon Ammann, Noriaki Kasai, Robert Kranjec, czy Anders Fannemel.

Drugi konkurs w Hakubie jest 5 z 9 zaplanowanych na tegoroczny cykl Letniego Grand Prix. Do tej pory na pierwszym stopniu podium całego cyklu znajduje się Dawid Kubacki, który do tej pory trzykrotnie zdobywał po 100 punktów (w Polsce, Niemczech i Francji). Drugie miejsce należy również do Polaka – Maciej Kota (210 pkt.). Konkursy w Japonii odpuściła sobie praktycznie cała najlepsza 10-tka LGP, dlatego nie ma szans na zmianę lidera, a nawet podium w całym cyklu. Do zakończenia letnich zmagań zostały, po za dzisiejszym, 4 konkursy. Czy Polacy będą królować?

Lista startowa

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.