LGP w Hakubie: Junshiro Kobayashi najlepszy w serii próbnej

Wczoraj w kwalifikacjach najlepszy był Ryoyu Kobayashi a w serii próbnej przez dzisiejszym konkursem indywidualnym najlepiej poradził sobie jego brat Junshiro. Klemens Murańka był jedenasty.

Wszystko wskazuje na to, że Japończycy będą chcieli potwierdzić dobrą formę przed własną publicznością. Junshiro Kobayashi skoczył w serii próbnej 127,5 metra, co z łączną notą 74,3 pkt pozwoliło mu na zajęcie pierwszego miejsca. Za jego plecami znaleźli się dwaj Słoweńcy. Tilen Bartol, któremu zmierzono 125 metrów, był drugi a Anze Lanisek z odległością 128,5 metra tuż za nim. Nam czwartym miejscu znalazł się dobrze skaczący tutaj od wczoraj Simon Ammann. Szwajcar lądował na 126. metrze.

Najlepszym z Polaków ponownie okazał się Klemens Murańka, chociaż jego skok nie należał raczej do najlepszych. Odległość 116 metrów pozwoliła zająć tylko jedenaste miejsce. Pół metra dalej lądował Jan Ziobro, ale w lepszych warunkach i zajął siedemnaste miejsce. Zdecydowanie lepiej niż w kwalifikacjach poszło Krzysztofowi Miętusowi, który z wiatrem w plecy 0,5 m/s osiągnął 115,5 metra i uplasował się za Jankiem Ziobro. Na dwudziestym miejscu sklasyfikowany został Aleksander Zniszczoł (117,5 m).\

Pełne wyniki

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.