LGP w Hakubie: Japończycy zdominowali zawody, R. Kobayashi najlepszy. Stękała i Murańka w dziesiątce

13:02, 24.08.2019 Mateusz Król Aktualizacja: 13:38, 24.08.2019

Zwycięzca zimowego Pucharu Świata znów bryluje na skoczni. Ryoyu Kobayashi wygrał sobotni konkurs indywidualnego Letniego Grand Prix w Hakubie. Na podium stanęli także dwaj jego rodacy Keiichi Sato oraz Yukia Sato. Najlepszy z Polaków Andrzej Stękała zajął 8 miejsce.

Ryoyu Kobayashi znokautował kolejny raz rywali w Hakubie. Dominator minionej zimy wygrał zawody Letniego Grand Prix po skokach na 136 m oraz 129,5 m. Podobnie jak w piątek, na podium stanęli jedynie reprezentanci Japonii. Drugie miejsce wywalczył Keiichi Sato, któremu sędziowie zmierzyli 127 m oraz 124,5 m. Jego strata do pierwszej lokaty wyniosła blisko trzydzieści punktów. Na najniższym stopniu podium stanął Yukia Sato, któremu zaliczono 124,5 m oraz 129 m. Reprezentant gospodarzy został także nowym liderem LGP. Najlepszym zawodnikiem spoza kraju kwitnącej wiśni był Jewgienij Klimow. Rosjanin po pierwszej serii był drugi (129 m), ale w drugim skoku uzyskał ledwie 115,5 i spadł na czwarte miejsce.

Z dobrej strony zaprezentowali się nasi skoczkowie. Dwóch z nich znalazło się w pierwszej dziesiątce. Ósme miejsce wywalczył Andrzej Stękała, który skoczył 125 m oraz 122,5 m. Tuż za nim sklasyfikowano Klemensa Murańkę. Lider Letniego Pucharu Kontynentalnego uzyskał 126 i 121,5 metra. Wysokie czternaste miejsce zajął Paweł Wąsek, który awansował z 28. pozycji. Jemu zmierzono 111,5 oraz 128 metrów. Aleksander Zniszczoł po skokach na 116,5 i 128 m zajął 21. lokatę. Kacper Juroszek był trzydziesty trzeci.