LGP w Hakubie: Jak Kadra B wypadnie w Japonii? Dziś konkurs indywidualny (lista startowa)

0

Już dziś o 11:30 rozpocznie się pierwszy konkurs indywidualny FIS Grand Prix w Hakubie. Biało-czerwonych w japońskiej części cyklu reprezentować będzie Kadra B. Jakie szanse na zajęcie wysokich lokat mają Polacy?

Do udziału w zmaganiach zgłoszonych zostało jedynie 46 skoczków, dlatego też zadecydowano, że wszyscy sportowcy zostaną automatycznie zakwalifikowani do konkursów głównych. Z tego też powodu zamiast kwalifikacji przeprowadzono dodatkowy, trzeci trening.

Polskę w Hakubie reprezentuje Kadra B: Andrzej Stękała, Aleksander Zniszczoł, Klemens Murańka i Kacper Juroszek i Paweł Wąsek. W tym samym czasie na zasłużonym urlopie przebywa Kadra A.

W czwartkowych treningach najlepiej spisywał się Klemens Murańka, który po każdym skoku był klasyfikowany w pierwszej dziesiątce, zaś dwa razy plasował się w czołowej trójce. Dobre i równe skoki zaprezentował również Andrzej Stękała, którego w treningach klasyfikowano jako 5., 6., i 7. Uzasadnione nadzieje na zdobycie wysokiej lokaty dają ostatnie występy Murańki, który dwukrotnie triumfował podczas konkursów Letniego Pucharu Kontynentalnego w Wiśle, zaś tydzień temu we Frenstacie uzyskał 3. i 4. miejsce. Dobrą formę prezentuje również Stękała, który podczas LPK w Wiśle plasował się na 2. i 7. pozycji, zaś we Frenstacie dwukrotnie “lądował” na 5. lokacie. Miłą niespodziankę może sprawić Wąsek, który tydzień temu zwyciężył pierwszy w karierze konkurs z cyklu LPK.

Seria próbna przed piątkowym konkursem rozpocznie się o 10:30, zaś konkurs główny wystartuje o 11:30.

Lista startowa

Magdalena Janeczko

źródło:informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.