LGP w Hakubie: Czas na konkurs w Japonii. Jak poradzą sobie Biegun i Stękała? (lista startowa)

Przed nami pierwszy z dwóch konkursów z cyklu Letniego Grand Prix, rozgrywanych w japońskiej Hakubie. Faworytami są gospodarze. Jak poradzą sobie reprezentanci Polski?

Obiekt olimpijski HS131 w Hakubie Letnie Grand Prix gości od 1998 roku. Tym razem Polacy do Japonii wysłali skromną reprezentację, tylko dwóch zawodników – Krzysztofa Bieguna, który na tej skoczni wygrał  konkurs w 2013 roku, oraz Andrzeja Stękałę. Polscy skoczkowie nie błyszczeli jednak na czwartkowych treningach, zajmując jedne z ostatnich miejsc. Faworytami konkursu na pewno będą reprezentanci Japonii, a także Rosjanin Evgeniy Klimov i Szwajcar Killian Peier, którzy w klasyfikacji generalnej cyklu zajmują miejsca tuż za Kamilem Stochem i Piotrem Żyłą. Na liście startowej piątkowych zawodów znalazło się 41. zawodników. Nie odbyły się również kwalifikacje.

Lista startowa

Start pierwszej serii konkursowej już o godz. 11:30 czasu polskiego. Godzinę wcześniej zaplanowano serię próbną. Transmisję z konkursu na żywo przeprowadzi stacja Eurosport 1.

źródło: informacja własna 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.