LGP w Hakubie: Anders Fannemel najlepszy, Hula 14

Anders FannemelZwycięstwem Andersa Fannemela zakończył się sobotni konkurs indywidualny w skokach narciarskich zaliczany do cyklu FIS Grand Prix. Najlepszy z Polaków Stefan Hula zajął 14. miejsce.

Anders Fannemel prowadził już po pierwszej serii, kiedy uzyskał 129 metrów. Taką samą odległość zmierzono także drugiemu skoczkowi na półmetku, którym był Taku Takeuchi. Norweg w drugiej rundzie poleciał ponownie na 129. metr i pewnie wygrał zawody. Takeuchi w finale lądował pół metra bliżej i utrzymał drugą lokatę ze stratą 5,1 punktu. Trzecie miejsce dla siódmego po pierwszej serii Andreasa Wellingera. Niemiec najpierw uzyskał 122 metry, aby w drugiej serii poprawić się 5,5 metra. Czwarte miejsce wywalczył Karl Geiger po skokach na 123,5 oraz 127 metrów.

Najlepszym z Polaków był Stefan Hula, który w pierwszym skoku uzyskał 123 metry. W drugiej serii uzyskał 2 metry mniej i został sklasyfikowany na 14. miejscu. Punkty wywalczył także Jan Ziobro po skokach na 116,5 oraz 110 metrów, został sklasyfikowany na 26. miejscu. Tylko dwóch naszych reprezentantów wystartowało w dzisiejszym konkursie. Jakub Wolny i Andrzej Stękała przepadli we wczorajszych kwalifikacjach. Kolejny konkurs w Hakubie w nocy z soboty na niedzielę od 3:00. Transmisja w Eurosporcie.

Pełne wyniki

Klasyfikacja FIS Grand Prix

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.