LGP w Einsiedeln: Żyła najlepszy w kwalifikacjach, Kubacki drugi

Piotr Żyła okazał się najlepszy w dzisiejszych kwalifikacjach w Einsiedeln – zwycięstwo dał mu skok na odległość 112,5 metra. Drugie miejsce zajął Dawid Kubacki (116,5 metra), który przegrał z Wiślaninem o zaledwie 1,1 punktu. 

Trzeci rezultat przypadł w udziale reprezentantowi gospodarzy, Killianowi Peierowi, który osiągnął 111,5 metra. Tuż za podium wylądował Stefan Hula (114,5 metra), wyprzedzając między innymi piątego Evgieniya Klimova (114,5 metra) oraz szóstego Kamila Stocha (109,5 metra). Na siódmym miejscu uplasował się kolejny Polak, Jakub Wolny. W pierwszej dziesiątce znalazło się także dwóch Austriaków: Gregor Schlierenzauer (114 metrów) oraz Stefan Kraft (109,5 metra). Dziesiątym zawodnikiem okazał się Słoweniec Timi Zajc (109 metrów).

Skok na odległość 107 metrów dał dopiero piętnaste miejsce Maciejowi Kotowi, do Żyły stracił on prawie siedemnaście punktów. Pomimo niezbyt dobrego występu Kota, w konkursie zobaczymy komplet Polaków.

W kwalifikacjach wzięło udział 54 skoczków, co oznacza, że tylko czterech z nich nie uzyskało awansu do jutrzejszej rywalizacji i są to: Koreańczyk Heung Chul Choi i Kazach Sabirzhan Muminov, a zdyskwalifikowani za nieprawidłowe kombinezony zostali: Niemiec Moritz Baer oraz Kazach Sergey Tkachenko.

Początek sobotniego konkursu o godzinie 18.

Wyniki kwalifikacji

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.