LGP w Einsiedeln: Wygrana Kamila Stocha i Piotra Żyły

Za nami trzeci konkurs indywidualny zaliczany do cyklu Letniego Grand Prix. W Einsiedeln triumfował Kamil Stoch ex aequo ze swoim rodakiem Piotrem Żyłą. Z kolei trzeci był Evgeniy Klimov. 

Po pierwszej serii zawodów w szwajcarskim Einsiedeln na prowadzeniu znalazł się Kamil Stoch. Reprezentant Polski poszybował na 114.5 metr, co dało mu w sumie 137.2 punktów. Drugie miejsce należało do Piotra Żyły, który skoczył 115 metrów i do lidera tracił 0.4 punktów. Na trzeciej pozycji uplasował się Jakub Wolny. Kolejny z podopiecznych Stefana Horngachera wylądował na 114 metrze, a na jego koncie znalazło się 134 oczek. Czwarty był Stefan Hula (113 m), a piąty Dawid Kubacki (112 m). Najgorzej z naszych reprezentantów wypadł Maciej Kot. Po skoku na 106.5 metr został on sklasyfikowany na lokacie 26.

Ostatecznie triumf w zawodach w Einsiedeln przypadał ex aequo Kamilowi Stochowi oraz Piotrowi Żyle. Obaj podopieczni Stefana Horngachera w serii finałowej wylądowali na 112.5 metrze, a na ich kontach pojawiła się suma 267.3 punktów. Na trzecim miejscu uplasował się Evgeniy Klimov. Reprezentant Rosji skoczył aż 116.5 metra i do liderów stracił 0.4 punktu. Czwarty był Jakub Wolny (108.5 m), a piąty Dawid Kubacki (111 m). Stefan Hula po skoku na 107 metr spadł na pozycję 9. Natomiast Maciej Kot (103.5 m) dzisiejszą rywalizację w Szwajcarii zakończył na lokacie 26.

Pełne wyniki zawodów

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.