LGP w Einsiedeln: Stoch poleci po dziesiątą wiktorię w karierze? (lista startowa)

Przed nami kolejny weekend rywalizacji w Letnim Grand Prix. Skoczkowie przenieśli się do Einsiedeln w Szwajcarii, gdzie powalczą w trzecim konkursie cyklu.

Skocznia HS 117 w Einsiedeln nosi imię byłego już szwajcarskiego skoczka Andreasa Küttela. Rekordzistą obiektu jest Gregor Schlierenzauer, który w 2008 roku poszybował na 121 m. Zawody Letniego Grand Prix odbędą się tam po raz dwunasty. W przeszłości na tej skoczni dobrze radzili sobie reprezentanci Polski. Kamil Stoch triumfował dwukrotnie – w 2011 i 2013 roku. Stawał również na drugim stopniu podium w 2016 roku, a zwycięzcą tego konkursu był Maciej Kot. Przed rokiem zawody w Einsiedeln nie odbyły się.

Biało-czerwoni do Szwajcarii udali się w najmocniejszym składzie. O trzecie zwycięstwo z rzędu powalczy Kamil Stoch. W bardzo dobrej dyspozycji są również pozostali Polacy. Piotr Żyła zwyciężył we wczorajszych loteryjnych kwalifikacjach, a Dawid Kubacki był drugi. Tuż za podium wylądował Stefan Hula. Tradycyjnie na liście startowej sobotnich zmagań zobaczymy 50. zawodników z 11 państw, w tym sześciu Polaków. Aż pięciu z nich znajduje się w czołowej dziesiątce klasyfikacji generalnej cyklu. Liderem z kompletem 200 pkt pozostaje Kamil Stoch.

Lista startowa 

Już o godz. 16:30 zaplanowano serię próbną. O 18:00 rozpocząć ma się pierwsza seria konkursowa. W porze zawodów prognozy przewidują niewielki wiatr w granicach 1-2 m/s. Możliwe są jednak przelotne opady deszczu. Niestety żadna ze stacji nie będzie transmitować na żywo konkursu. Stacja Eurosport 2 przewiduje retransmisję już po północy, o godz. 0:30.

źródło: informacja własna 

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.