LGP w Einsiedeln: Seria próbna dla Stocha, Żyła z drugim wynikiem

Za nami seria próbna przed konkursem indywidualnym w Einsiedeln z cyklu Letniego Grand Prix. Najlepszy okazał się Kamil Stoch. Drugi był kolejny z reprezentantów Polski – Piotr Żyła. Z kolei na trzecim miejscu znalazł się Roman Koudelka.  

Za nami seria próbna już przed trzecim konkursem indywidualnym zaliczanym do cyklu Letniego Grand Prix w skokach narciarskich. Triumf w szwajcarskim Einsiedeln zapewnił sobie Kamil Stoch. Podopieczny Stefana Horngachera poszybował na 115 metr z 11 belki startowej, co dało mu w sumie 76.2 punktów. Na drugiej lokacie uplasował się Piotr Żyła, który skoczył 115.5 metra, jednak oddawał on próbę z 12 belki. Do lidera stracił 4.4 oczek. Z kolei trzecia pozycja należała do Romana Koudelki. Reprezentant Czech wylądował na 113 metrze, a na jego koncie znalazło się 71.2 punktów. Czwarty był kolejny skoczek z Polski – Jakub Wolny (112m), a piąty Michael Hayboeck (110.5 m). Maciej Kot (107 m) został sklasyfikowany na miejscu 12, Stefan Hula (101 m) znalazł się na lokacie 22. Najgorzej z kadry Polski wypadł Dawid Kubacki, który skoczył tylko 81 metrów i pozwoliło zająć to dopiero pozycję 49. Niestety nie trafił on na najlepsze warunki wietrzne i do jego noty zostało doliczone aż 16.6 oczek.

Podobnie, jak wczoraj wiatr nie był sprzymierzeńcem zawodników w Einsiedeln. Seria próbna musiała zostać przesunięta o piętnaście minut przez niekorzystne warunki panujące na skoczni. Pierwsza seria zawodów planowo ma się rozpocząć o godzinie 18:00.

Pełne wyniki serii próbnej

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.