LGP w Czajkowskim. Zwycięstwo Iriny Awwakumowej. Dwie Polki z punktami

fot. alchetron.com

Irina Awwakumowa wygrała drugi konkurs indywidualny w Czajkowskim, rozgrywany w ramach LGP kobiet. Rosjanka wyprzedziła Słowenkę Ursę Bogataj oraz Silje Opseth z Norwegii. Z dobrej strony pokazały się Kinga Rajda i Nicole Konderla, które zajęły kolejno 13 i 19 miejsce.

fot. alchetron.com

Już po pierwszej serii na prowadzeniu znajdowała się Awwakumowa, która oddała skok na odległość 132 metrów. Rosjanka wyprzedzała Ursę Bogataj i Silje Opseth. Czwarte miejsce zajmowała Słowenka Ema Klinec, a czołową piątkę zamykała Sofja Tichonowa z Rosji. W pierwszej ósemce znajdowały się zawodniczki tylko z trzech państw: Rosji, Słowenii i Norwegii. Najlepszą przedstawicielką reszty świata była Finka, Jenny Rautionaho. Czołową dziesiątkę zamykała Chinka, Dong Bing. Do drugiej serii awansowały dwie Polki. Kinga Rajda oddała dobry skok i zajmowała 11 lokatę, a Nicole Konderla była 22. Sztuka awansu nie udała się naszym pozostałym reprezentantkom. Anna Twardosz ukończyła zawody na 35 miejscu, a Joanna Szwab zajęła 38 pozycję.

Druga seria nie przyniosła zmian w czołówce. Najlepsza czwórka po pierwszej kolejce, utrzymała swoje pozycje również na koniec konkursu. Awwakumowa potwierdziła swoje zwycięstwo skokiem na odległość 131,5 metrów. Ursa Bogataj i Silje Opseth wylądowały wprawdzie pół metra dalej, ale było to za mało by dogonić Rosjankę. Czwartą pozycję utrzymała Ema Klinec. Słowenka Jerneja Brecl wyprzedziła Sofję Tichonową, wskakując na 5 miejsce. Rosjanka spadła tylko o 1 lokatę, ale do swej bezpośredniej rywalki zanotowała prawie 20 punktów straty. Czołową dziesiątkę zamknęła Jenny Rautionaho. Kinga Rajda zakończyła konkurs na 13 pozycji, natomiast Nicole Konderla zaliczyła awans, plasując się ostatecznie na 19 miejscu.

Wyniki konkursu

W klasyfikacji generalnej LGP kobiet prowadzi Ursa Bogataj. Słowenka ma 260 punktów przewagi nad Sarą Takanashi z Japonii. Trzecie miejsce zajmuje Silje Opseth. Najlepsza z Polek, Kinga Rajda, plasuje się na 30 pozycji z dorobkiem 46 punktów. Jeszcze dziś w Czajkowskim odbędzie się konkurs drużyn mieszanych, który rozpocznie się o godzinie 10. Później pozostanie zawodniczkom już tylko 1 konkurs LGP w Klingenthal, zaplanowany na 2 października.

Klasyfikacja generalna LGP kobiet

Źródło: informacja własna