LGP w Czajkowskim: Ziobro na podium, trzech Polaków w dziesiątce

DSC_0013-CopyZ bardzo dobrej strony pokazał się dzisiaj Jan Ziobro w konkursie skoków narciarskich zaliczanym do Letniej Grand Prix w skokach narciarskich. W Czajkowskim lepszy od Polaka był tylko bezkonkurencyjny Kenneth Gangnes.

Kenneth Gangnes był absolutnym królem weekendu w Rosji. Norweg wygrał za równo wczorajsze, jak i dzisiejsze zawody. W niedzielę lądował na 128,5 oraz 130 metrze i z notą 249,9 pkt wyprzedził Jana Ziobro i Joachima Hauera. Polak drugie miejsce zajmował już po pierwszej serii, kiedy oddał najdłuższy skok rundy – 130 metrów. W drugiej serii uzyskał 3,5 metra mniej, ale pozwoliło to na zajęcie drugiego miejsca ze stratą 7,5 punktu. Na trzecim miejscu znalazł się prowadzący po pierwszej serii Joachim Hauer. Podopieczny Stoeckla w pierwszej serii uzyskał 126,5 metra, co dawało mu pół punktu przewagi nad naszym skoczkiem. Drugi skok zakończył jednak na 123. metrze i zakończył rywalizację ze stratą 11 punktów do zwycięzcy.

W czołowej dziesiątce znalazło się jeszcze dwóch innych reprezentantów naszego kraju. Siódme miejsce przypadło Piotrkowi Żyle, który w pierwszej serii uzyskał 118 metrów, zajmował dopiero 22. miejsce. W drugiej oddał najdłuższy skok konkursu – 133,5 metra i z notą 229,5 punktu awansował o 15 pozycji. Świetnym awansem popisał się także Kamil Stoch. Nasz mistrz w pierwszej serii miał zaledwie 116,5 metra, co dawało mu 26. miejsce. 130 metrów w finałowej próbie dało mu 10. miejsce w konkursie (223 pkt). Klemens Murańka był 22. (121 m; 121,5 m; 203,2 pkt). Dobra postawa Polaków w dzisiejszym konkursie pozwoliła nam zmniejszyć stratę do Niemców w Pucharze Narodów. Teraz tracimy do nich 41 punktów. Do końca tej edycji LGP zostały 3 konkursy indywidualne. Za tydzień skoczkowie rywalizować będą w Ałmatach.

Pełne wyniki

Klasyfikacja LGP

Puchar Narodów

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.