LGP w Czajkowskim: Skoczkowie wracają do rywalizacji. Dziś treningi (lista startowa)

Rosyjskie skocznie w Czajkowskim będą kolejnymi obiektami zmagań w tegorocznej edycji Letniego Grand Prix. Do letniej rywalizacji powracają zarówno panie, jak i panowie. W przypadku męskiej rywalizacji obsada zawodów nie zachwyca. 

Kompleks pięciu skoczni K-125, K-95, K-65, K-40 i K-20 o nazwie Śnieżynka otwarto w Czajkowskim w 2012 roku. Od tej pory rozgrywane są tam najważniejsze rosyjskie zawody, a także zawody Pucharu Kontynentalnego czy Letniego Grand Prix. W ubiegłym roku na skoczni K-125 triumfował Anze Lanisek, przed reprezentantami gospodarzy Dienisem Korniłowem oraz Jewgienijem Klimowem. W tym roku ten ostatni również będzie faworytem zawodów. Klimov dzięki nieobecności Kamila Stocha w ostatnich konkursach jest liderem klasyfikacji generalnej cyklu z dorobkiem 365. punktów. Znajdujący się na drugim miejscu trzykrotny mistrz olimpijski traci do Rosjanina 65 pkt. Na trzeciej pozycji wciąż pozostaje Piotr Żyła (230 pkt).

Na liście startowej piątkowych treningów znalazło się jedynie 35. zawodników, z dziesięciu państw. Nie zostaną więc rozegrane kwalifikacje. Oprócz silnej reprezentacji gospodarzy, inne kraje zdecydowały się na wystawienie zawodników z zaplecza pierwszych kadr. Polacy do Rosji nie polecieli.

Lista startowa mężczyzn

Dzisiejsze treningi rozpoczną się o godz. 12:00. Jutro o tej samej porze odbędzie się konkurs drużyn mieszanych. Na nadzielę zaplanowano konkurs indywidualny.

W Czajkowskim rywalizować będą również panie. Na liście startowej treningów znalazły się tylko 32. zawodniczki. W przeciwieństwie do panów, skoczkinie udały się do Rosji w najmocniejszych składach. Nie zabraknie więc najlepszej zawodniczki tego lata Sary Takanashi, czy triumfatorki minionego Pucharu Świata Maren Lundby. Początek treningów pań już o godz. 9:00.

Lista startowa kobiet 

źródło: informacja własna 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.