LGP w Czajkowskim. Silje Opseth najlepsza w kwalifikacjach. Dobre skoki Polek

Foto: Tommy Nilsen

Norweżka Silje Opseth zwyciężyła w kwalifikacjach do konkursu LGP pań w Czajkowskim. Czołową trójkę uzupełniły Słowenki, Ursa Bogataj i Ema Klinec. Do konkursu głównego zakwalifikowały się wszystkie 4 reprezentantki Polski.

Foto: Tommy Nilsen

Rozpoczął się kolejny weekend z zawodami LGP kobiet. Tym razem skoczkinie udały się w głąb Rosji, gdzie w Czajkowskim czekają je dwa konkursy indywidualne. Za nami piątkowe kwalifikacje, w których zwyciężyła Silje Opseth. Norweżka oddała skok na odległość 134 metrów, co pozwoliło jej na wyprzedzenie dwóch Słowenek, Ursy Bogataj i Emy Klinec. Czwartą pozycję zajęła Rosjanka, Irina Awwakumowa, a czołową piątkę uzupełniła Jerneja Brecl ze Słowenii. Wśród najlepszych dziesięciu zawodniczek znalazły się dwie reprezentantki Chin. Dong Bing ukończyła kwalifikacje na 7 miejscu, a Peng Qingyue zajęła 9 lokatę.

Z dobrej strony pokazały się zawodniczki z Polski, które w komplecie awansowały do sobotniego konkursu. Najlepsza z nich, Kinga Rajda, zajęła 14 miejsce. Pozostałe Polki znalazły się w trzeciej dziesiątce, a zatem powtórzenie takich wyników jutro dałoby im punkty do klasyfikacji generalnej LGP. W dzisiejszych kwalifikacjach Nicole Konderla zajęła 23 pozycję, Joanna Szwab była 25, a Anna Twardosz 26. Takie rezultaty pokazują, że nasze zawodniczki poprawiły w ostatnich tygodniach swoją formę. Miejmy nadzieję, że potwierdzą dobre skoki w konkursie głównym, który rozpocznie się jutro o godzinie 8:00. Dwie godziny wcześniej odbędzie się seria próbna.

Wyniki kwalifikacji

Źródło: informacja własna