LGP w Czajkowskim: Seyfarth oraz Klimec najlepsze na treningach

fot. Aneta Gąska

Zaledwie trzydzieści dwie zawodniczki pojawiły się na starcie dzisiejszych treningów w ramach Letniego Grand Prix w Czajkowskim. Z racji tak małej liczby pań nie odbyły się kwalifikacje, za to miały one okazje rywalizować w aż trzech treningach.

Pierwszy trening padł łupem Juliane Seyfarth, która to lądowała aż na 131. metrze. Za nią, ze stratą ponad 7 punktów uplasowała się Sara Takanashi (122 metry), a trzecie miejsce zajęła Słowenka Ema Klimec (118 metrów). Na starcie nie pojawiły się dwie Austriaczki: Chiara Hoelzl oraz Jacqueline Seifriedsberger.

W drugiej serii najlepsza ponownie okazała się Juliane Seyfrath – osiągnęła ona odległość 131,5 metra. Rezultat ten pozwolił jej nieznacznie wyprzedzić drugą Maren Lundby (126 metrów). W czołówce uplasowały się też Sara Takanashi (116 metrów), Ema Klimec (125 metrów) oraz Jerneja Brecl (118,5 metra).

W ostatnim dzisiejszym treningu pierwsze miejsce zajęła Słowenka Ewa Klimec dzięki osiągnięciu 128,5 metra. Lądowanie na 118. metrze z kolei dało drugi rezultat Sarze Takanashi, za którą uplasowała się Maren Lundby. W pierwszej piątce ponownie zameldowała się Jerneja Brecl (117 metrów) oraz Anna Odine Stroem (119 metrów).

Reprezentantki Polski nie biorą udziału w zawodach w Rosji.

Wyniki treningów

Źródło: informacja własna

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: