LGP w Czajkowskim: Seria próbna odwołana

O 11:00 czasu polskiego miała rozpocząć się seria próbna przed konkursem mężczyzn na dużej skoczni zaliczanego do cyklu Letniego Grand Prix. Zespół FIS-owski poinformował jednak, że została ona odwołana, a skoczkowie rozpoczną zawody od pierwszej serii.

Konkurs jak zwykle miał zostać poprzedzony serią próbną. FIS zdecydował się jednak odwołać ją z powodu trudnych warunków, a skoczkowie mają zacząć niedzielny start od razu od pierwszej serii konkursu LGP na dużej skoczni. Wczoraj panie również musiały mierzyć się z niesprzyjającą pogodą. Ostatecznie Ema Klinec wygrała po walce z Lundby i Takanashi tylko w 1. serii konkursu, bo drugą zlikwidowano. Skoczkowie narciarscy mają rozpocząć rywalizację o 12:00.

Faworytem konkursu w Czajkowskim będzie Evgeniy Klimov. Rosjanin świetnie spisuje się na skoczni na własnej ziemi, jak również w całym cyklu Letniego Grand Prix. 24-latka trudno będzie zatrzymać w drodze po triumf w konkursie indywidualnym. Do walki o podium na podstawie konkursu drużyn mieszanych można wliczać Japończyka Junshiro Kobayashiego, Słoweńca Jurija Tepesa, Dmitriya Vassilieva oraz Piusa Paschke. Polacy nie startują w Czajkowskim.

Źródło: informacja własna

Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.