LGP w Czajkowskim: Seria próbna dla Joachima Hauera, Stoch szósty

DSC_0343-CopyZakończyła się seria próbna przed drugim konkursem indywidualnym zaliczanym do LGP w skokach narciarskich mężczyzn w Czajkowskim. Tym razem najlepiej poradził sobie Joachim Hauer.

Norweg, który wczoraj świętował pierwsze podium w karierze, w serii próbnej przed dzisiejszym konkursem uzyskał aż 135 metrów. Drugi Robert Kranjec lądował aż 6,5 metra bliżej. Słoweniec skakał jednak z krótszego najazdu na próg. Hauer swoją próbę oddawał z 16. a Kranjec z 15. belki. Trzecie miejsce zajął Jan Matura, który lądował na tej samej odległości co zwycięzca serii próbnej, jednak Czech miał lepsze warunki i jechał z belki 17.

Z dobrej strony pokazali się nasi reprezentanci. Najlepszym był Kamil Stoch, który swoją próbę zakończył na 121. metrze i zajął 6. miejsce. W dziesiątce znalazł się także Piotr Żyła. Polak uzyskał 120,5 metra i był 9. Kolejnym Polakiem w serii próbnej był Przemysław Kantyka lądujący na 116. metrze (19. pozycja). Na 31. miejscu ex aequo byli Aleksander Zniszczoł i Klemens Murańka. Obaj skoczyli po 110,5 metra. Jan Ziobro nie startował. O 11:30 rozpocznie się pierwsza seria konkursowa.

Pełne wyniki

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.