LGP w Czajkowskim: Polacy wracają do rywalizacji w większym składzie

StochNadchodzący weekend upłynie pod znakiem rywalizacji w ramach Letniej Grand Prix w skokach narciarskich w Czajkowskim. Polscy kibice tym razem będą mogli dopingować naszych skoczków. Po sukcesach w Pucharze Kontynentalnym, Polska może wystawić w drugim periodzie już sześciu zawodników.

W ubiegłym roku Rosjanie FIS Grand Prix w skokach narciarskich gościli na skoczni w Niżnym Tagile. Tym razem federacja postawiła na skocznię w Czajkowskim. Najlepsi skoczkowie świata powalczą tam o kolejne punkty. Podczas ostatnich zmagań w Hakubie na listach startowych zabrakło reprezentantów naszego kraju. Tym razem jednak zobaczymy naszą ekipą i to w liczniejszym składzie. Po sukcesach Klemensa Murańki i Przemysława Kantyki w Pucharach Kontynentalnych, Polska może wystawić sześciu zawodników w zawodach najwyższej rangi. Dodajmy, że taką samą ilość zawodników będziemy mogli wystawiać w II periodzie w Pucharze Kontynentalnym.

Łukasz Kruczek wytypował dzisiaj sześciu śmiałków, którzy będą rywalizowali o najwyższe laury w Rosji. Na skoczni HS-140 w Czajkowskim zmagać się będą: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Klemens Murańka, Jan Ziobro i Aleksander Zniszczoł oraz Przemysław Kantyka. Dodajmy, że w tym samym miejscu odbędą się również kolejne zmagania kobiet w ramach LGP. W tym tygodniu nie odbędą się natomiast zawody PK i FIS Cup, które zaplanowane są na drugi weekend września.

Źródło: Anna Karczewska / PZN

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.