LGP w Czajkowskim: Osiem drużyn na starcie konkursu mieszanego (lista startowa)

Kibiców oczekujących na indywidualne zmagania w ramach Letniego Grand Prix w Czajkowskim czeka jeszcze doba przerwy. Dzisiaj na dużym obiekcie odbędzie się bowiem konkurs drużyn mieszanych.

Na liście startowej dzisiejszego konkursu mieszanego znalazło się osiem drużyn. Rozpoczynać mają Kazachowie, a kończyć Japończycy. Ci ostatni gonią Polskę w klasyfikacji Pucharu Narodów w rywalizacji mężczyzn. Nasza reprezentacja nie startuje w Rosji, zatem rodacy Noriakiego Kasai, mogą nas dogonić. O wygraną nie będzie im jednak zbyt łatwo. Głośny akces zgłasza bowiem ekipa Słowenii. Robert Kranjec i Jurij Tepes wygrywali w treningach, a Słowenki wcale nie odstają od światowej czołówki w skokach kobiet. U Japończyków w drużynie jest co prawda Sara Takanashi, ale brakuje Yuki Ito, które wniosłaby z pewnością spore wiano punktowe. O pozostałe miejsca może być zacięta walka. Z dobrej strony powinni pokazać się Rosjanie z liderem LGP na czele – Jewgienijem Klimowem.

Kompleks pięciu skoczni K-125, K-95, K-65, K-40 i K-20 o nazwie Śnieżynka otwarto w Czajkowskim w 2012 roku. Od tej pory rozgrywane są tam najważniejsze rosyjskie zawody, a także zawody Pucharu Kontynentalnego czy Letniego Grand Prix. Zawodnicy i zawodniczki na skoczni pojawią się o godzinie 11:00. Wtedy zostanie rozegrana seria próbna. Godzinę później rozpocznie się pierwsza seria konkursowa. Transmisja na Eurosporcie.

Lista startowa

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.