LGP w Czajkowskim: Klimov i Seyfarth z najlepszymi wynikami w serii próbnej

Evgeniy Klimov oraz Juliane Seyfarth osiągnęli najlepsze rezultaty w serii próbnej do konkursu drużyn mieszanych Letniego Grand Prix w Czajkowskim. Rosjanin odległością oraz przede wszystkim punktami za wiatr i styl zdecydowanie wyprzedził resztę stawki, natomiast Niemka w ogólnym zestawieniu była jedenasta.

Do konkursu drużyn mieszanych w Czajkowskim zaliczanego do Letniego Grand Prix zgłosiło się osiem drużyn. Ze startu w serii próbnej zrezygnowali Sergey Tkachenko, Kevin Bickner oraz Junshiro Kobayashi, więc ogólne rezultaty reprezentacji nie przełożą się na wyniki już głównych zawodów. Poranne skoki w Czajkowskim pokazały jednak, że Klimov utrzymuje bardzo wysoką formę. Rosjanin oddał długi co do długości skok (najdalej skoczył Yukiya Sato), jednak miał stosunkowe złe warunki, dzięki czemu był 1. w serii próbnej. Drugą lokatę zajął wspomniany wcześniej Japończyk (10,7 pkt straty do Klimova), a trzecią Robert Kranjec.

U pań najlepszy rezultat oraz najdłuższy skok uzyskała Niemka Juliane Seyfarth. Została sklasyfikowana wśród kobiet i mężczyzn na jedenastym miejscu. Druga wśród zawodniczek i trzynasta ogółem była Ema Klinec. Maren Lundby zajęła w serii próbnej czternastą pozycję (3. wśród pań). Warto dodać, że w czeskich zawodach nie startują polscy skoczkowie.

Wyniki serii próbnej

Więcej informacji wkrótce…

Źródło: informacja własna

Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.