LGP w Czajkowskim: Jednoseryjny konkurs dla Emy Klinec, Takanashi wygrywa cykl

fot. Times.si

fot. Times.si

Ema Klinec okazała się najlepsza podczas dzisiejszego indywidualnego konkursu pań zaliczanego do Letniego Grand Prix w skokach narciarskich. Drugie miejsce zajęła Maren Lundby a podium uzupełniła Sara Takanashi.

Z powodu trudnych warunków odbyła się tylko jedna seria dzisiejszego konkursu kobiet zaliczanego do Letniego Grand Prix w skokach narciarskich. Skok na odległość 133 metrów pozwolił zatem na triumf Słowence. Ema Klinec wygrała w przewagą dziewięciu punktów nad Maren Lundby. Zdobywczyni kryształowej kuli lądowała dwa metry bliżej od lepszej dzisiaj rywalki. Cztery i osiem dziesiątych punktu do Norweżki straciła z kolei Sara Takanashi. Japonka w dobrych warunkach uzyskała 128,5 metra.

Chiara Hoelzl zanotowała 121,5 metra, co pozwoliło jej zająć czwarte miejsce. W czołówce znalazły się jeszcze Anna Odine Stroem z Norwegii (119,5 m) oraz Juliane Seyfarth z Niemiec (117 m). O godzinie dwunastej naszego czasu w szranki staną panowie. Niestety, podobnie jak w przypadku rywalizacji kobiet, nie zobaczymy przedstawicieli naszego kraju.

Pełne wyniki

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.