LGP w Courchevel. Zwycięstwo Manuela Fettnera i wyrównany rekord Stocha

Clément Bucco-Lechat, CC BY-SA 3.0, via Wikimedia Commons

Manuel Fettner zwyciężył w trzecim konkursie tegorocznej edycji LGP w Courchevel. Austriak wyprzedził Gregora Deschwandena ze Szwajcarii oraz swojego rodaka, Stefana Krafta. Najlepszy z Polaków, Maciej Kot, zajął 10 miejsce.

Clément Bucco-Lechat, CC BY-SA 3.0, via Wikimedia Commons

Wyrównany rekord skoczni i świetny Kot

Już po pierwszej serii na prowadzeniu znajdował się Fettner. Austriak o ponad 10 punktów wyprzedzał Macieja Kota. Trzecie miejsce zajmował Stefan Kraft, a ex aequo na 4 miejscu znajdowali się Junshiro Kobayashi i Michael Hayboeck. Zwłaszcza skok Hayboecka zasługuje na wyróżnienie. Austriak uzyskał bowiem 137 metrów, czym wyrównał rekord skoczni Kamila Stocha z 2011 roku. Bardzo dobrze w pierwszej serii konkursu poradził sobie Giovanni Bresadola z Włoch, który zajmował 6 pozycję. Awans do drugiej serii uzyskali Jarosław Krzak i Adam Niżnik, którzy zajmowali kolejno 16 i 25 miejsce. Po pierwszym skoku z konkursem pożegnali się natomiast Stefan Hula i Klemens Murańka.

Kolejny rekord Austriaka i spadek Kota

Druga seria przyniosła jedną zmianę w czołowej trójce. Z 7 pozycji zaatakował Gregor Deschwanden, co pozwoliło mu zakończyć zmagania na 2 miejscu. Szwajcar zajął miejsce Macieja Kota, który spisał się słabiej i spadł na 10 lokatę. Zdecydowane zwycięstwo odniósł Manuel Fettner, a trzecie miejsce zajął Stefan Kraft. Tuż za podium znalazł się Daniel Tschofenig. Młody Austriak powtórzył wyczyn Hayboecka z pierwszej serii i wyrównał rekord skoczni, lądując na 137 metrze. Czołową piątkę zamknął Anders Haare z Norwegii. Dobry skok oddał Jarosław Krzak, co pozwoliło mu przesunąć się z 16 na 12 miejsce. Adam Niżnik ukończył zawody z 23 wynikiem.

Wyniki konkursu

Polacy na czele

Za nami trzy konkursy indywidualne tegorocznej edycji LGP. Znajdujemy się zatem na półmetku zmagań. W klasyfikacji generalnej wciąż prowadzą ex aequo Kamil Stoch i Dawid Kubacki. Trzecią pozycję zajmuje Jakub Wolny. Skoczkowie powrócą do rywalizacji 17 września w Rasnovie.

Klasyfikacja generalna LGP

Źródło: informacja własna