LGP w Courchevel: Zwycięstwo Kathariny Althaus

Katharina Althaus wygrała inauguracyjny konkurs Letniego Grand Prix w Courchevel. Niemka o ponad 10 punktów wyprzedziła Sarę Takanashi. Na trzecim miejscu znalazła się kolejna z Japonek, Yuki Ito. Polki nie wystartowały.

Niemka w pierwszej serii osiągnęła 95 metrów, co dawało jej pewne prowadzenie nad drugą Ito (91 m). Na trzecim miejscu znajdowała się Irina Avvakumova. Rosjanka osiągnęła 90 metrów. Czwarta była Maren Lundby (89 m). Dopiero piąta była triumfatorka Pucharu Świata z zeszłym sezonie Sara Takanashi. Japonka osiągnęła 89 m. Czołową szóstkę dopełniała Svenja Wuerth (87,5 m).

W finale Althaus potwierdziła swoją świetną dyspozycję osiągając 88,5 metra. Na drugie miejsce po skoku na 90 m awansowała Sara Takanashi. Trzecia była jej rodaczka, Yuki Ito (85 m). Na czwartą pozycję spadła Avvakumova (84 m). Niesamowity awans z 13. na 5. pozycję zaliczyła Lucile Morat. Francuzka w drugiej serii osiągnęła 94 metry. Czołową szóstkę ponownie dopełniła Wuerth. Tym razem Niemka skoczyła 1,5 metra dalej.

Na starcie pojawiło się 40 zawodniczek. W drugiej serii za nieprawidłowy kombinezon zdyskwalifikowana została Chaira Hoelzl. Po pierwszej serii Austriaczka była piętnasta.

Przypomnijmy, że ze względu na zgubienie bagażu na starcie kwalifikacji, a tym samym i konkursu nie pojawiły się Polki – Kinga Rajda i Anna Twardosz. Zawodniczki będą miały szansę na występ w LGP już za tydzień podczas zawodów w Frenstacie.

Pełne wyniki

Źródło: informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.