LGP w Courchevel: W serii próbnej triumfuje Sara Takanashi

18:03, 11.08.2017 Anna Felska Aktualizacja: 19:19, 11.08.2017

W serii próbnej przed konkursem inauguracyjnym kobiet najlepsza okazała się pochodząca z Japonii Sara Takanashi. Drugą lokatę zajęła jej rodaczka - Yuki Ito. Natomiast trzecia była Katharina Althaus.

Dzisiejsza seria próbna przed konkursem indywidualnym kobiet we francuskim Courchevel należała do reprezentantki Japonii - Sary Takanashi. Triumfatorka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata skoczyła 96.5 metrów. Drugą pozycję zajęła rodaczka liderki, czyli Yuki Ito, która poleciała na 92 metr. Z kolei trzeci wynik należał do Kathariny Althaus. Niemka oddała skok o długości 87.5 metrów. Czwarta była Svenja Wuerth ze skokiem wynoszącym 89.5 metra. Piąte miejsce w serii próbnej przed zawodami inaugracyjnymi zajęła Yuka Seto.

O godzinie 18:30 ma rozpocząć się pierwsza seria konkursu otwierającego cykl Letniej Grand Prix kobiet.