LGP w Courchevel: Test dla podopiecznych Macieja Maciusiaka. Jutro kwalifikacje (lista startowa)

Rywalizacja w Letnim Grand Prix przenosi się do Francji. W ten weekend skoczkowie powalczą na dużej skoczni w Courchevel. Na starcie zabraknie kadry Stefana Horngachera, która udała się na zasłużone wakacje. Zastąpią ich podopieczni Macieja Maciusiaka. 

Skocznia HS135 w Courchevel jest areną zmagań w Letnim Grand Prix od 1997 roku. Aż trzykrotnie triumfowali na niej Polacy: w 2004 roku Adam Małysz, w 2016 Maciej Kot przed Kamilem Stochem, a przed rokiem Dawid Kubacki, który wyprzedził Macieja Kota. Rekordzistą skoczni również jest Polak – Kamil Stoch, który w 2011 roku poszybował tam 137 m.

W tym roku na starcie nie pojawią się najlepsi zawodnicy z Polski. Kadra A Stefana Horngachera postanowiła odpuścić zawody we Francji i przeznaczyć ten czas na spokojny trening i krótkie wakacje. W ich miejsce rywalizować będzie kadra B. Trener Maciej Maciusiak na zawody w Courchevel powołał: Bartosza Czyża, Andrzeja Stękałę, Pawła Wąska, Aleksandra Zniszczoła, Przemysława Kantykę oraz Tomasza Pilcha. Trzej ostatni mają już punkty Letniego Grand Prix, które zdobyli podczas zawodów w Wiśle. Na liście startowej jutrzejszych treningów i kwalifikacji znalazło się 59. zawodników, z 17. państw. Pod nieobecność lidera cyklu Kamila Stocha jako ostatni będzie skakał Szwajcar Killian Peier.

Lista startowa 

Jutro odbędą się zarówno treningi, kwalifikacje jak i konkurs. Dwie serie treningowe zaplanowano na godz. 9:00, o 11:00 mają rozpocząć się kwalifikacje. Start konkursu o godz. 18:00, a o 16:50 odbyć ma się seria próbna. Rywalizacji nie powinna popsuć pogoda. Wiatr przez cały dzień ma wiać w granicach 1-2 m/s.

źródło: informacja własna 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.