LGP w Courchevel: Stjernen triumfuje, Stoch na podium!

Andreas Stjernen

Andreas Stjernen (126m) nie dał dzisiaj szans rywalom i wygrał kolejny konkurs z cyklu Letniej Grand Prix w Courchevel i razem z Peterem Prevcem objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Na drugim stopniu podium stanął dzisiaj drugi z norweskich zawodników – Phillip Sjoeen (130m). Na najniższym stopniu podium stanął nasz mistrz olimpijski Kamil Stoch (126,5m).

Dzisiejsze zawody to istny popis siły norweskich skoczków. Oprócz Stjernena i Sjoeena, którzy znaleźli się na podium, w pierwszej dziesiątce wylądował także Tom Hilde (4. miejsce) oraz Daniel-Andre Tande (10. miejsce).
Drugi z naszych reprezentantów, który wystąpił w finałowej serii – Maciej Kot zajął 16. miejsce.
Mimo braku awansu do finałowej serii punkty wywalczył również Piotr Żyła (27. miejsce), który niestety stracił żółtą koszulkę lidera klasyfikacji generalnej na rzecz Stjernena i Prevca i obecnie zajmuje trzecią lokatę.
Na 6. miejsce w klasyfikacji generalnej przesunął się Kamil Stoch.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Narodów nadal prowadzi Polska, tuż przed Norwegią, która traci do nas już tylko 9 punktów.

Konkurs w Courchevel był ostatnim, podczas którego testowano nowy system rozgrywania zawodów, następne testy prawdopodobnie odbędą się w Hinzenbach i Klingenthal.  Kolejne zawody z cyklu Letniej Grand Prix w skokach narciarskich odbędą się w Hakubie w dniach 23-24 sierpnia. W Japonii jednak nie obejrzymy naszych zawodników z kadry A, którzy do rywalizacji w letnim cyklu powrócą dopiero na ostatnie konkursy w Hinzenbach oraz Klingenthal.