LGP w Courchevel. Stefan Kraft górą w serii próbnej. Trzecie miejsce Huli

Stefan Kraft zwyciężył w serii próbnej przed dzisiejszym konkursem z cyklu LGP w Courchevel. Austriak wyprzedził Petera Prevca ze Słowenii i naszego Stefana Hulę, który był trzeci. Początek zawodów o godzinie 18.

Stefan Kraft jak na razie nie ma sobie równych na dużej skoczni we francuskim Courchevel. Po wygraniu dwóch treningów i prologu, Austriak okazał się najlepszy również w serii próbnej. Skok na odległość 125 metrów pozwolił mu na wyprzedzenie o ponad 7 punktów drugiego Petera Prevca. Jak zatem widzimy, czołowe lokaty zostały zajęte przez skoczków, którzy są w gronie najlepszych w historii tej dyscypliny. Z bardzo dobrej strony pokazał się także nasz najstarszy reprezentant, czyli Stefan Hula, który zajął 3 pozycję. Czołową piątkę uzupełnili Szwajcar Gregor Deschwanden i Michaił Nazarow z Rosji.

Z pozostałych Polaków najlepiej spisał się Jakub Wolny, który uplasował się na 9 miejscu. Tuż za czołową dziesiątką, na 11 pozycji, znalazł się Maciej Kot. Klemens Murańka był 18, Andrzej Stękała 19, a Paweł Wąsek dopiero 32. Seria próbna rozgrywana była w loteryjnych warunkach. Większości skoczków towarzyszył silny wiatr w plecy, ale znaleźli się też zawodnicy, którzy mieli odejmowane punkty za wiatr pod narty. Jakby tego było mało, nad skocznię zawitała ulewa. Miejmy nadzieję, że pogoda nie wypaczy wyników konkursu, który rozpocznie się punktualnie o 18.

Wyniki serii próbnej

Źródło: informacja własna