LGP w Courchevel: Przed nami konkursy indywidualne (listy startowe)

fot. skisprungschanzen.com
fot. skisprungschanzen.com

Rywalizacja skoczków narciarskich przeniosła się do francuskiego Courchevel. W tej malowniczej miejscowości odbędzie się pierwszy w tej edycji FIS Grand Prix konkurs pań oraz już trzeci konkurs indywidualny panów. Koszulkę Lidera tegorocznej edycji LGP wśród mężczyzn broni Dawid Kubacki.

Jeszcze przed południem, panie rozpoczną zmagania na skoczni normalnej. Na godz. 10:15 zaplanowano serię próbną, a o godz. 11:00 powinna wystartować pierwsza seria konkursowa. Na starcie pojawi się 39 zawodniczek z 14 krajów. Niestety, w zawodach nie zobaczymy żadnej reprezentantki Polski. Największe szanse na triumf ma zwyciężczyni Pucharu Świata Pań z minionego sezonu – Daniela Iraschko-Stolz. Austriaczka wygrała pierwszy trening, skacząc na odległość 88 metrów. W kolejnych próbach Iraschko-Stolz plasowała się w czołówce. Groźne mogą być również Ema Klinec oraz Yuki Ito.

Program zawodów pań:

10:15 – seria próbna

11:00 – pierwsza seria konkursowa

Pełna lista startowa konkursu pań

Popołudnie zarezerwowane jest dla mężczyzn. W przeciwieństwie do pań, panowie rywalizować będą na skoczni dużej o rozmiarze HS 132. O godz. 17:00 rozpocznie się seria próbna. Pierwsza seria konkursowa odbędzie się godzinę później. W konkursie zaprezentuje się 50 najlepszych skoczków, które wyłoniły wczorajsze kwalifikacje. Wszyscy Polacy wystąpią w konkursie głównym. Koszulkę Lidera cyklu bronił będzie Dawid Kubacki, który wydaje się być w bardzo dobrej formie. Również pozostali nasi reprezentacji w Courchevel spisują się dobrze. Sezon letni od konkursu we Francji rozpocznie Simon Ammann, który wygrał drugi trening przed kwalifikacjami.

Program zawodów panów:

17:00 – seria próbna

18:00 – pierwsza seria konkursowa

Pełna lista startowa konkursu panów

Źródło: fis-ski.com

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.