LGP w Courchevel. Prawdziwy maraton na skoczni podczas inauguracji. Kto wystąpi? (listy startowe)

fot. Tomasz Markowski

Już w sobotę rozpocznie się kolejna edycja Letniego Grand Prix. W poprzednich latach przyzwyczailiśmy się, że inauguracja cyklu ma miejsce w Polsce. Tym razem jednak skoczkowie rozpoczną zmagania we francuskim Courchevel. Na starcie zabraknie wielu zawodników ze światowej czołówki.

fot. Tomasz Markowski

Zabraknie najlepszych

Tegoroczne lato w skokach narciarskich jest trochę nietypowe. Już pod koniec czerwca mieliśmy bowiem okazję zobaczyć rywalizację najlepszych skoczkiń i skoczków na świecie. Chodzi tu oczywiście o Igrzyska Europejskie, które miesiąc temu odbyły się w naszym kraju. Teraz, w ostatni weekend lipca, rozpocznie się z kolei 30 edycja Letniego Grand Prix. Na starcie zawodów w Courchevel zabraknie wielu zawodników ze światowej czołówki, w tym najlepszych reprezentantów Polski. Wystarczy wspomnieć, że we Francji nie zobaczymy ani jednego skoczka z czołowej dwudziestki klasyfikacji generalnej ostatniego sezonu PŚ. To pierwsza taka sytuacja w historii inauguracji LGP.

Gwiazdy wśród pań

Zdecydowanie lepiej wygląda sytuacja na liście startowej konkursów pań. Na obiekcie w Courchevel zobaczymy wprawdzie skromną liczbę zawodniczek, ale znajdą się wśród nich skoczkinie ze ścisłej światowej czołówki. Mowa tu, m.in., o takich gwiazdach kobiecych skoków, jak: Katharina Althaus, Nika Kriznar, czy Sara Takanashi. Na starcie zabraknie reprezentantek Polski. Z kolei wśród panów nasz kraj reprezentować będą: Aleksander Zniszczoł, Kacper Juroszek, Maciej Kot, Jakub Wolny i Klemens Murańka. W sobotę na skoczni najpierw mają pojawić się panie, których indywidualne zmagania zaplanowano na godzinę 10:15. Wieczorem, o 18:00, odbędzie się konkurs mężczyzn.

Lista startowa kobiet

Lista startowa mężczyzn

Źródło: informacja własna