LGP w Courchevel. Piątek z rywalizacją kobiet. 52 zawodniczki na starcie (lista startowa)

fot. PZN

Po trzech tygodniach przerwy skoczkowie i skoczkinie powracają do rywalizacji w ramach cyklu Letniego Grand Prix. Jako pierwsze na starcie zawodów we francuskim Courchevel staną panie. Na liście startowej piątkowych serii pojawiło się zawodniczek, a pośród nich dwie reprezentantki Polski – Nicole Konderla oraz Kinga Rajda.

fot. PZN

Courchevel ostatni raz gościło zawody Letniego Grand Prix kobiet w 2019 roku. Wówczas najlepszy rezultat uzyskała Sara Takanashi, a czołową trójkę uzupełniły Chiara Hoelzl oraz Juliane Seyfarth. W tym roku na starcie rywalizacji na skoczni HS132 pojawią się 52 zawodniczki, a pośród nich wszystkie trzy, które przed dwoma laty były najlepsze. Na liście startowej kwalifikacji nie brakuje też chociażby aktualnej liderki cyklu – Ursy Bogataj, która podczas inaugurujących sezon zawodów zgromadziła 200 punktów, czy skoczkiń, które trzy tygodnie temu w Wiśle plasowały się na najniższym stopniu podium – Nozomi Murayamy i Evy Pinkelnig.

W Courchevel Polskę reprezentować będą dwie zawodniczki – Kinga Rajda (numer 2.) oraz Nicole Konderla (numer 24.). Dla pierwszej z nich będzie to pierwszy występ na arenie międzynarodowej tego lata. Konderla ma już w tym sezonie na swoim koncie punkty Letniego Grand Prix. Reprezentantka klubu WSS Wisła zajęła 26. pozycję podczas pierwszego konkursu w Wiśle, zdobywając pięć punktów do klasyfikacji generalnej cyklu.

Panie rozpoczną dzień na skoczni o 9:00. Na tę godzinę zaplanowana jest pierwsza seria treningowa. Drugi z treningów ma rozpocząć się o 10:00, a następnie o 11:00 kwalifikacje do rywalizacji indywidualnej. Początek serii próbnej jest natomiast planowany na 16:30, a półtorej godziny później ma wystartować konkurs.

Lista startowa

Źródło: informacja własna