LGP w Courchevel: Kwalifikacje dla Marity Kramer, awans Kingi Rajdy

fot. F. Damboń

Marita Kramer wygrała kwalifikacje do dzisiejszych zmagań na skoczni w Courchevel. Drugie miejsce zajęła Nozomi Maruyama, a trzecie Sara Takanashi. Awans do pierwszej serii wywalczyła Kinga Rajda. Poza czołową czterdziestką znalazła się natomiast Nicole Konderla. 

fot. F. Damboń

Weekend zmagań we francuskim Courchevel na dużym obiekcie rozpoczął się od kwalifikacji pań. Triumf w nich odniosła Marita Kramer. Austriaczka uzyskała odległość 129,5 metrów. Drugie miejsce zajęła Nozomi Maruyama. Japonka skoczyła półtora metra dalej. Swoją próbę oddawała jednak z wyższej belki i przy lepszym wietrze, przez co do Marity straciła 7,2 punktu. Trzecia była koleżanka Nozomi z reprezentacji – dużo bardziej znana kibicom Sara Takanashi. 24-latka zanotowała stratę wynoszącą już 18,7 pkt do Kramer.

Na czwartej pozycji kwalifikacje ukończyła trzecia z reprezentantek Japonii Kaori Iwabuchi. Piąta była Katharina Althaus, a szósta Nika Kriznar. W dziesiątce znalazła się też czwarta Japonka Yuki Ito oraz kolejne austriackie zawodniczki – Lisa Eder, Eva Pinkelnig i Sophie Sorschag.

W kwalifikacjach udział wzięły dwie podopieczne Łukasza Kruczka. Nieźle spisała się Kinga Rajda, która po skoku na 100,5 metra zajęła dwudzieste drugie miejsce. W pierwszej serii nie zobaczymy za to niestety Nicole Konderli. Polka znalazła się w gronie sześciu zawodniczek, które miały notę wynoszącą 0 punktów.

Wyniki kwalifikacji

Źródło: informacja własna