LGP w Courchevel: Kolejne zwycięstwo Zajca, dwóch Polaków w czołowej dziesiątce

fot. P. Ślezińska

Słoweniec Timi Zajc wygrał zawody Letniego Grand Prix na skoczni w Courchevel. Drugie miejsce zajął Norweg Robert Johansson, a trzecie Japończyk Naoki Nakamura. Dobrze spisali się biało-czerwoni – Jakub Wolny i Maciej Kot ukończyli konkurs w czołowej dziesiątce.

Po pierwszej serii sobotniego konkursu w Courchevel w ramach cyklu Letniego Grand Prix prowadził świetnie spisujący się na treningach Norweg Robert Johannson. 29-letni skoczek po uzyskaniu świetnej odlegości  (132 m) wyprzedzał Słoweńca Tilena Bartola oraz reprezentanta Polski Macieja Kota. Na czwartej lokacie plasował się Timi Zajc, który po rewelacyjnym skoku w drugiej serii na odległość 133,5 m ostatecznie odniósł triumf. Johansson zajął drugie miejsce, a do triumfatora zawodów LGP w Wiśle stracił 4,5 punkta. Podium uzupełnił Japończyk Naoki Nakamura (8,1 pkt straty), dla którego to zdecydowanie najlepszy wynik w karierze. Tuż za czołową trójką został sklasyfikowany Bartol (+8,7), a piątkę zamknął Jewgienij Klimow (+10,2).

Szóste miejsce zajął najlepszy z Polaków Jakub Wolny. Biało-czerwony awansował względem pierwszej serii zmagań na francuskiej skoczni (8 lokata) i ostatecznie stracił do Zajca 12,9 punka. Tuż za Wolnym zawody ukończył Maciej Kot, który z kolei spadł po pierwszej serii (13,9 pkt straty). W dziesiątce znaleźli się również Niemiec Karl Geiger oraz dwóch Norwegów – Marius Lindvik oraz Daniel Andre Tande. Do drugiej serii awansował również Stefan Hula. Reprezentant biało-czerwonych został sklasyfikowany na szesnastej lokacie. Teraz zmagania w Letnim Grand Prix przenoszą się do Zakopanego, gdzie w dniach 17-18 sierpnia zostaną rozegrane dwa konkursy – indywidualny i drużynowy.

wyniki zawodów

źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.