LGP w Courchevel. Czas na niedzielny rewanż. Kto okaże się najlepszy? (listy startowe)

fot. Tomasz Markowski

Przed nami drugi dzień zmagań na skoczni w Courchevel. W niedzielę znów będziemy mogli emocjonować się rywalizacją indywidualną kobiet i mężczyzn. Mamy nadzieję, że tym razem do walki o podium włączą się reprezentanci Polski.

fot. Tomasz Markowski

30 edycja rozpoczęta

W sobotę skoczkowie zainaugurowali 30 edycję Letniego Grand Prix. Zwycięstwo odniósł reprezentant Szwajcarii, Gregor Deschwanden. Drugie miejsce zajął Władimir Zografski z Bułgarii, a trzeci był Marco Woergoetter z Austrii. Skład podium był zatem dość niespodziewany. W czołowej dziesiątce znalazł się jeden reprezentant Polski, a był nim Aleksander Zniszczoł, który zajął 8 pozycję.

Bez niespodzianek u pań

W konkursie pań czołówka była zdecydowanie bardziej spodziewana niż u panów. Zwyciężyła Nika Kriznar, która wyprzedziła Sarę Takanashi i Alexandrię Loutitt. W Courchevel nie pojawiły się reprezentantki Polski.

Trzymamy kciuki za naszych

W niedzielę, podobnie jak w sobotę, najpierw na skoczni pojawią się panie. Start konkursu kobiet zaplanowano na godzinę 10. Wieczorem, o godzinie 18 odbędzie się rywalizacja mężczyzn. Zostanie ona poprzedzona kwalifikacjami. Na starcie ponownie zobaczymy 5 Polaków. Oprócz Aleksandra Zniszczoła będą to: Klemens Murańka, Maciej Kot, Kacper Juroszek oraz Jakub Wolny.

Lista startowa kobiet

Lista startowa mężczyzn

Źródło: informacja własna