LGP w Courchevel. Anders Fannemel zwyciężył w serii próbnej

Taxiarchos228, FAL, via Wikimedia Commons

Anders Fannemel zajął 1 miejsce w serii próbnej przed konkursem LGP w Courchevel. Norweg wyprzedził Manuela Fettnera z Austrii i Niemca, Felixa Hoffmanna. 4 pozycję zajął najlepszy z Polaków, Stefan Hula. Konkurs rozpocznie się o godzinie 18.

Taxiarchos228, FAL, via Wikimedia Commons

Zwycięstwo dał Fannemelowi skok na odległość 126 metrów. Norweg o 1 punkt wyprzedził Fettnera, który wcześniej był najlepszym zawodnikiem serii treningowych. Trzecią pozycję zajął Hoffmann, który popisał się najdłuższym skokiem serii próbnej, ale swoje 129,5 metra uzyskał przy bardzo mocnym wietrze pod narty. Na pochwałę zasługuje Stefan Hula. Nasz zawodnik uplasował się na 4 miejscu. Czołową piątkę zamknął Anders Haare z Norwegii.

Z pozostałych Polaków najlepiej spisał się Klemens Murańka, który zajął 8 lokatę, dzięki czemu w czołowej dziesiątce znalazło się dwóch naszych reprezentantów. Na piętnastym miejscu uplasował się Jarosław Krzak, a Adam Niżnik był 32. Maciej Kot zrezygnował z udziału w serii próbnej. Na uwagę zasługuje dobry skok Giovanniego Bresadoli. Włoch uzyskał bowiem 7 wynik serii. Przeciętnie spisał się za to Stefan Kraft, który był 11. Skokom większości zawodników towarzyszył wiatr pod narty.

Wyniki

Źródło: informacja własna