LGP w Courchevel: 57 zawodniczek na starcie inauguracji (lista startowa)

fot. Aneta Gąska

Skoczkowie inaugurację Letniej Grand Prix mają już kilka tygodni za sobą. Rywalizacja rozkręca się na dobre, ale w Courchevel dołączają do nich kobiety, które zainaugurują tutaj sezon.

Pięć miesięcy po finale Pucharu Świata w Oslo skoczkinie sprawdzą siły w Courchevel. Główne pytanie pozostaje takie samo jak w zeszłym sezonie zimowym: czy ktoś może pokonać Sarę Takanashi? Czterokrotna zdobywczyni kryształowej kuli z Japonii od lat jest też od pięciu lat niepokonana latem.

Mimo że letnie zwycięstwa nie mają takiej samej wagi, jak zimowe – pokonanie najlepszej skoczkini wszechczasów zawsze jest ambitnym celem jej konkurentów. Jedna z najsilniejszych pań nie dostanie tej szansy w piątek. Mistrzyni świata i olimpiady Carina Vogt z Niemiec upadła na treningu w Courchevel i doznała kontuzji kolana. Ogromna porażka dla Vogt i niemieckiej drużyny. Według federacji naszych zachodnich sąsiadów, Vogt zostanie wyłączona z treningów na około sześć tygodni.

Juki Ito z Japonii, Norweżka Maren Lundby i Katharina Althaus z Niemiec, które w zeszłym roku świętowały swoje pierwsze zwycięstwa w Pucharze Świata staną w szranki także tutaj. Na skoczni HS 96 we Francji pojawią się też najlepsze Słowenki, m.in. Ema Klinec a także Irina Avvakumova z Rosji, czy Chiarę Hoelzl z Austrii. Nie zabraknie też pierwszej w historii zdobywczyni kryształowej kuli Amerykanki Sarah Hendrickson. Do rywalizacji stanie także Amerykanka Sarah Hendrickson oraz Polki Kinga Rajda i Anna Twardosz.

Kwalifikacje odbędą się w piątek o godzinie 10.15, konkurs rozpocznie się o 18.30 (CET).

Lista startowa

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.