LGP w Ałmatach: Pewne zwycięstwo Stefana Krafta

DSC_0752Nokautem w wykonaniu Stefana Krafta zakończyły się dzisiejsze zmagania skoczków narciarskich w Letniej Grand Prix w Ałmatach. Austriak wyprzedził Roberta Kranjca i Ilmira Hazetdinova. To pierwsze zwycięstwo podopiecznego Heinza Kuttina w tym sezonie.

Stefan Krat prowadzenie w konkursie objął już po pierwszej serii, kiedy to uzyskał 125 metrów i z notą 159,1 punktu wyprzedzał Ilmira Hazetdinova, który lądował o dwa metry bliżej. W drugiej serii świetnym skokiem popisał się Robert Kranjec, wylądował on aż na 135 metrze. Jednak 123 metry w pierwszej rundzie uniemożliwiły Słoweńcowi pokonanie Krafta. Austriakowi w finale zmierzono 130 m, co pozwoliło na wygraną z notą 307,6 pkt. Kranjec skończył na drugim miejscu ze stratą wynoszącą aż 14,5 punktu. Ilmir Hazetdinov swój drugi skok zakończył na 128. metrze i z notą 292,7 pkt zajął trzecie miejsce.

Lider klasyfikacji generalnej LGP Kento Sakuyama był dzisiaj piąty (124 m; 126 m; 289 pkt). Jutro przedostatni konkurs indywidualny tego sezonu, wszystko wskazuje zatem na to, że Japończyk jest na najlepszej drodze do zdobycia Gran Prix. Polacy w Ałmatach nie startują.

Pełne wyniki

Klasyfikacja generalna

Puchar narodów

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: