LGP w Ałmatach: Deschwanden i Sjoeen zwycięzcami treningów!

Phillip-Sjoeen
fot. Kinga Kluk

Gregor Deschwanden i Phillip Sjoeen zdominowali piątkowe treningi przed jutrzejszym konkursem z cyklu FIS Letniej Grand Prix w skokach narciarskich, rozgrywanych w Ałmatach (Kazachstan). Wśród mężczyzn nie mamy żadnego reprezentanta polski. Na starcie pojawi się tylko 36 skoczków.

W I pierwszej serii treningowej najdalej skoczył Gregor Deschwanden, który uzyskał odległość 134,5 metra. Tuż za nim był fenomenalny w ostatnich konkursach, norweg – Phillip Sjoeen (131,5 metra). Stawkę trzech najlepszych zawodników zamknął Taku Takeuchi (132 metry).

W II serii treningowej ponownie najlepiej zaprezentował się Deschwanden, skacząc tym razem na 137,5 metra! Na drugim miejscu uplasował się Taku Takeuchi, który poszybował na 135 metrów. Trzecie miejsce zajął kolega Takeuchiego z reprezentacji Japonii – Reruhi Shimizu (133,5 metra). Phillip Sjoeen zajął odległe 22 miejsce po niezbyt udanym skoku na 123,5 metra.

W III serii treningowej młody norweski skoczek zdecydowanie poprawił się w stosunku do II serii i skoczył 137,5 metra, wygrywając tym samym trening. Tuż za nim uplasował się Gregor Deschwanden (137 metrów), a stawkę zamknął Reruhi Shimizu (134,5 metra).

Z powodu z byt małej ilości zawodników nie odbędą się kwalifikacje przed jutrzejszy konkursem. Pierwszą serię konkursową zaplanowano na godz. 15:00.

źródło: fis-ski.com

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.