LGP: Treningi dla Takanashi

Fot: zimbio.com

Fot: zimbio.com
Fot: zimbio.com

Za nami treningi przed kwalifikacjami do konkursu z cyklu Letniej Grand Prix w skokach narciarskich kobiet. Na skoczni w Czajkowskim ponownie swoją dominację potwierdziła Sara Takanashi. 

Japonka w obu seriach treningowych poszybowała bardzo daleko i pewnie wyprzedziła swoje rywalki, chociaż startowała z niższych belek startowych. W pierwszej serii treningowej uzyskała 102,5 m z 22. belki. Drugie miejsce zajęła Norweżka Maren Lundby, która poszybowała o pół metra dalej niż Takanashi ale z 25. platformy startowej. Trzeci wynik uzyskała Niemka Katharina Althaus, która wylądowała na 96,5 m. Jedyna reprezentantka Polski – Kinga Rajda, po skoku na 76,5 m zajęła odległą 39. pozycję.

W drugiej serii treningowej Sara Takanashi znów nie miała sobie równych. Tym razem z belki nr 21 uzyskała 102 m. Drugie miejsce po skoku na 100 m tym razem przypadło Niemce Katharinie Althaus. Trzecią pozycję zajęła mistrzyni świata i mistrzyni olimpijska Carina Vogt, która uzyskała o pół metra krótszą odległość niż jej koleżanka z reprezentacji. Kinga Rajda po skoku na 78,5 ponownie zajęła odległą 36. pozycję.

Pełne wyniki obu serii 

źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.