LGP. Tande wraca do zawodów najwyższej rangi po upadku

Na takie wieści kibice skoków narciarskich czeka od dawna. W składzie Norwegii na konkurs Letniego Grand Prix w Klingenthal znalazł się m.in. Daniel Andre Tande. Dla byłego mistrza świata w lotach będzie to pierwszy start w zawodach elity po feralnym upadku na mamuciej skoczni w Planicy.

Halvor Egner Granerud, Johann Andre Forfang, Robin Pedersen, Robert Johansson, Marius Lindvik i Daniel-Andre Tande. To tych zawodników Alexander Stoeckl powołał na ostatnie tego lata zmagania FIS Grand Prix w Klingenthal. Dla tego ostatniego zawodnika będzie to pierwsza okazja do sprawdzenia się z najlepszymi na świecie po feralnym upadku w marcu.

Przypomnijmy, że podczas finałowych zmagań w Planicy Tande runął na zeskok i na chwilę stracił przytomność. Na szczęście skoczek ostatecznie nie doznał poważnych urazów i kilka miesięcy później wznowił treningi. Tego lata startował najpierw na krajowym podwórku, a następnie na międzynarodowym. Teraz zmierzy się w konkursach elity.

W zmaganiach Letniego Grand Prix w Niemczech udział wezmą także kobiety. Sztab szkoleniowy Norwegii zdecydował, że na liście startowej pojawią się także Silje Opseth, Anna Odine Strøm i Thea Minyan Bjørseth.

Źródło: skiforbundet.no

Mateusz Król
Obserwuj