LGP: Taku Takeuchi wygrywa kwalifikacje. Słabe skoki Polaków

jan-ziobro-005

Reprezentant gospodarzy – Taku Takeuchi wygrał kwalifikacje przed konkursem indywidualnym z cyklu FIS Grand Prix w Hakubie. Tylko dwóch reprezentantów Polski zobaczymy w zawodach. Z rywalizacji odpadli Andrzej Stękała i Jakub Wolny.

Taku Takeuchi po skoku na 129 metrów wygrał kwalifikacje przed konkursem indywidualnym w Hakubie. Takeuchi pokonał swojego kolegę z reprezentacji Japonii – Daiki Ito, który w swojej próbie uzyskał 128 metrów. Daniel Andre Tande uplasował się na trzecim miejscu. Norweg lądował na 125,5 metrze.

Czwarte miejsce zajął Andreas Stjernen (127,5 metra). Noriaki Kasai (125 metrów) był piąty. W najlepszej szóstce zawodników kwalifikacji, zmieścił się również Denis Kornilov (123,5 metrów).

Tylko dwóch reprezentantów Polski zakwalifikowało się do konkursu głównego w Hakubie. Najlepszym z nich był Jan Ziobro, który uzyskał 114,5 metra, co dało mu miejsce 20. Stefan Hula również wystartuje w zawodach. Po skoku na 109,5 metra, Hula został sklasyfikowany na odległej 36 pozycji. Niestety, kwalifikacji nie przeszli Jakub Wolny (105,5 metra) i Andrzej Stękała (104,5 metra). Zajęli oni odpowiednio miejsca 41 i 43.

Wśród zawodników z czołowej dziesiątki klasyfikacji Letniej Grand Prix w skokach narciarskich, którzy nie musieli się kwalifikować do zawodów, najlepszy wynik osiągnął Halvor Egner Granerud (131,5 metra). Tuż za nim uplasował się Clemens Aigner (129 metrów) i Ryoyu Kobayashi (126,5 metra).

Pełne wyniki kwalifikacji

Źródło: fis-ski.com

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.