LGP: Takeuchi i Tande najlepsi na treningach

Daniel Andre Tande

Taku Takeuchi i Daniel Andre Tande okazali się najlepsi podczas treningów przed kwalifikacjami do Letniego Grand Prix w Hakubie. Niestety słabiej spisali się Polacy.

Pierwsza seria treningowa rozgrywana była w bardzo loteryjnych warunkach. Wiatr powiewał tak jak chciał, raz w plecy, raz pod narty. W tak zmiennych warunkach, szczęście dopisało reprezentantowi gospodarzy. Taku Takeuchi skoczył 130 metrów i to on mógł się cieszyć z najwyższej noty w treningu. Drugie miejsce zajął Joachim Hauer (125,5 m), a trzeci był Gregor Deschwanden (123 m). Tuż za podium znalazło się miejsce dla Andreasa Wellingera, który poszybował na 122 metr. Czołową szóstkę zamknęli Tomas Vancura (119,5 m) i powracający do rywalizacji Daniel Andre Tande. Norweg uzyskał 114 metrów.

Pod nieobecność liderów naszej kadry, polscy skoczkowie uplasowali się pod koniec stawki. Najlepiej spisał się Jan Ziobro. 111,5 metra dało mu 28. miejsce. Trzydzieste czwarte miejsce zajął Jakub Wolny, który lądował na 101,5 m. Najsłabiej poradzili sobie Andrzej Stękała (100 m) i Stefan Hula (99 m) i uplasowali się odpowiednio na czterdziestym trzecim i czterdziestym piątym miejscu.

Drugi trening również pachniał loterią. Tym razem najlepiej poradził sobie powracający po kontuzji Daniel Andre Tande. Norweg uzyskał 133 metry i nieznacznie wyprzedził reprezentantów gospodarzy – Taku Takeuchiego (134 m) i Daiki Ito (127 m). Czwarte miejsce zajął rodak Tande, Halvor Egner Granerud. Lądował on na 123 metrze. Piąty był kolejny z Norwegów, Anders Fannemel (122 m), a szósty Japończyk Ryoyu Kobayashi (119 m).

Kolejni raz zawiedli Polacy. Należy jednak pamiętać, że na zawody do Hakuby udał się rezerwowy skład, który nie znajduje się jeszcze w wysokiej formie. Ponownie najlepiej poradził sobie Jan Ziobro. Skoczek kadry B uzyskał 111,5 m, co dało mu 18. lokatę. Dwudzieste ósme miejsce po skoku na 113,5 m zajął Jakub Wolny. Stefan Hula (106 m) był czterdziesty drugi, a Andrzej Stękała po skoku na 99 metrów uplasował się dopiero na 52. pozycji.

Na skoczni w Hakubie trwają właśnie kwalifikacje. O ich wynikach będziemy na bieżąco informować. Trzymajmy kciuki, by nasi reprezentanci oddali jak najlepsze skoki na jakie ich stać.

Pełne wyniki treningów

Źrodło: informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.