LGP: Stoch i Hayboeck wygrywają treningi w Courchevel

Kamil Stoch wyciąg

Zakończyły się pierwsze treningi inaugurujące sezon letni w skokach narciarskich we francuskim Courchevel. Najlepszy okazał się Kamil Stoch oraz Michael Hayboeck.

W pierwszym treningu wygrał Michael Hayboeck, który po skoku na odległość 131 metrów wyprzedził Kamila Stocha o 0,5 punktu. Polak uzyskał najdłuższą odległość szybując na 135 metr. Najlepszą trójkę uzupełnił kolejny reprezentant Polski – Maciej Kot, który uzyskał w swoim skoku 127,5 metra i stracił do Kamila 1,9 punktu. Bardzo dobry skok oddał również Klemens Murańka lądując na 125 metrze zajął 12. miejsce. Pozostali Biało-Czerwoni spisali się dość słabo. Dawid Kubacki po skoku na odległość 111 metrów zajął 26. lokatę, Jakub Wolny był 27. (122,5 m), a Piotr Żyła 29. ( 111,0 m).

Podczas drugiej serii treningowej ponownie Kamil Stoch pokazał się z bardzo dobrej strony zajmując tym razem miejsce pierwsze. Polak uzyskał w swoim skoku 125 metrów. Tuż za nim uplasował się Gregor Deschwanden ( 125,5 m). Trzecie miejsce zajął Manuel Poppinger lądując na 123 metrze. Kolejny dobry skok oddał Maciej Kot, który sklasyfikowany został na czwartym miejscu ( 127,0 m). Dużą poprawę zanotowali również pozostali Biało-Czerwoni. Dawid Kubacki po skoku na odległość 122 metrów zajął szóste miejsce, Piotr Żyła był ósmy ( 126,0 m), a Klemens Murańka uplasował się na 16. miejscu ( 128,0 m). Po raz kolejny najsłabiej zaprezentował sie Jakub Wolny, który po skoku na odległość 111 metrów zajął 34. pozycję.

Pełne wyniki treningów

Źródło: fis-ski.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.