LGP: Schlierenzauer wciąż niepewny…

Gregor Schlierenzauer bardzo długo trzyma w niepewności wszystkich swoich kibiców, którzy chcą zobaczyć go, podczas letnich zawodów.  Austriacki zawodnik wciąż nie podjął decyzji w sprawie udziału w tegorocznej Letniej Grand Prix.

Jak wiadomo w ostatnich dwóch latach nie tylko Schlieri, ale i znaczna część austriackich skoczków rezygnowała z rywalizacji podczas LGP. W tym roku powinno się to zmienić, za sprawą nowego trenera. Heinz Kuttin już w maju zapowiedział, że jego zawodnicy wezmą czynny udział w letnich rozgrywkach.

Sam Gregor tłumaczy w wywiadzie, że nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji, ponieważ nie wie, czy letnie występy będą miały dobry wpływ na jego formę, podczas sezonu zimowego.

– To nadal otwarta kwestia, nie omówiłem jej jeszcze z Heinzem – przyznał. – Potrzebujemy jeszcze jednego, czy dwóch cykli treningowych, w trakcie, których popracuję nad najdrobniejszymi szczegółami. Później nastąpi decyzja, czy lepiej, abym brał udział w zawodach, czy w spokoju przygotował się do zimy.

Aktualnie Gregor zapowiada, że przed nim ciężki czas, gdzie nie będzie miejsca na nudę.

– Teraz spędzę dwa tygodnie w domu, gdzie będę trenował, później wybieram się na obóz do Finlandii, następnie wrócę do domu i tu będę się przygotowywał do następnego sezonu. Chcę mieć także kilka dni odpoczynku, urlop jest jeszcze jednak kwestią otwartą. Nie wiem, kiedy i gdzie pojadę – zdradził Schlierenzauer.

FOTO: gregorschlierenzauer.at

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.