LGP: Przed nami konkursy indywidualne w Czajkowskim

Stefan Hula 003

Sezon letni powoli zbliża się ku końcowi a Letnia Grand Prix tym razem zawitała do Rosji, gdzie na obiektach w Czajkowskim zobaczymy dzisiaj najlepszych skoczków i skoczkinie świata. 

Kompleks skoczni Snieżynka w Czajkowskim to duży obiekt HS140, na którym będą rywalizować mężczyźni oraz skocznia normalna HS106, na której powalczą kobiety. Choć Letnia Grand Prix dopiero po raz drugi odbywa na tych obiektach, to możemy pochwalić się polskim akcentem. Letnim rekordzistą dużej skoczni jest Piotr Żyła, który w zeszłym roku podczas konkursu uzyskał 133,5 m. Rekordzistką normalnego obiektu jest dominatorka cyklu Sara Takanashi, która poszybowała na 103,5 m.

Dzisiaj na belce startowej jako pierwsi zaprezentują się panowie. Wśród 48. zawodników zgłoszonych do zawodów znajdują się reprezentanci 12. państw, w tym trzech Polaków. Pierwszy zaprezentuje się Andrzej Stękała (nr 27), następnie Stefan Hula (nr 35) oraz Jakub Wolny (nr 38).

Lista startowa mężczyzn 

Już o godz. 11:00 czasu polskiego ma rozpocząć się seria próbna, natomiast godzinę później zaplanowany jest start pierwszej serii konkursowej. Czy Robert Kranjec potwierdzi swoją dominację po świetnych treningach?

Na obiekcie HS106 rywalizować będą również panie. W zawodach obejrzymy tradycyjnie 40 zawodniczek, z 12. państw. W tym gronie znalazła się również nasza reprezentantka Kinga Rajda, która po nie zbyt udanych kwalifikacjach, w których zajęła 40. miejsce dzięki dyskwalifikacji Finki, będzie walczyć o kolejne punkty do klasyfikacji generalnej. Polka na belce pojawi się z numerem 20.

Lista startowa kobiet

Seria próbna pań zaplanowana jest na godz. 15:00 a o 16:00 rozpocząć się ma pierwsza seria konkursowa. Trzymamy kciuki za naszą młodą zawodniczkę.

źródło: informacja własna 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.