LGP: Przed nami finałowy konkurs w Klingenthal ( lista startowa )

0

 

 

maciej_kot_podium_wisla

Przed nami już ostatni konkurs z cyklu letniej Grand Prix w skokach narciarskich. Wiemy już, że zwycięzcą całego cyklu zostanie Maciej Kot, ale walka o pozostałe miejsca będzie trwała do samego końca.

Rywalizacja przenosi się do niemieckiego Klingenthal na Vogtland-Arene, gdzie wielkość skoczni wynosi 140 metrów a punkt K umiejscowiony jest na 125 metrze. Oficjalnymi letnimi rekordzistami skoczni są: Gregor Schlierenzauer oraz Kamil Stoch, którzy uzyskali na tym obiekcie odległość 143,5 metra.

Maciej Kot może już świętować swój wielki sukces jakim jest zwycięstwo w całym cyklu Letniej Grand Prix. Ale to nie koniec emocji, walka w czołówce będzie się toczyć nadal, gdyż od miejsca siódmego, które zajmuje Kamil Stoch z dorobkiem 235 punktów do trzeciego Taku Takeuchi ( 266 pkt) straty punktowe są naprawdę niewielkie, stąd też będziemy dziś świadkami bardzo ciekawej rywalizacji.

Na godzinę 9:30 zaplanowano oficjalny trening zawodników, o godzinie 11:30 rozpoczną się kwalifikacje do po południowego finałowego konkursu, który rozpocznie się o godzinie 15:00. Transmisję zawodów można będzie śledzić na kanale Eurosport 1.

Lista startowa

Źródło: informacja własna

 

 

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.